top of page
  • Zdjęcie autoraJan M

Ile zarabia elektryk w 2023 roku ?

Zaktualizowano: 21 wrz 2023

"Jak zarabiać więcej jako elektryk?" - nie jeden raz każdy z nas (elektryków) zadawał sobie to pytanie i odpowiedź na to pytanie jest bardzo złożona, na pewno w wyższych zarobkach pomogą nam odpowiednie kompetencje, lepsze kwalifikacje, oraz przede wszystkim doświadczenie pracy.
Elektryk jest bardzo pożądanym zawodem, szczególnie w obecnych czasach, warto więc wziąć pod uwagę ten zawód gdy będziemy wybierać swoją ścieżkę zawodową. Praca w zawodzie elektryka to gwarancja dobrze płatnej pracy oraz stałej ciągłości pracy, gdyż nie zanosi się aby branża miała iść w zapomnienie...


Ile zarabia elektryk? Porównaliśmy zarobki elektryków w roku 2023 i mamy już pewne dane, otóż średnia zarobków elektryka w Polsce wynosi około 5800 zł brutto, tak więc mediana rynkowa jest naprawdę wysoka. W większych miastach, 25% osób deklaruje zarobki na około 7000 zł brutto, z kolei mieszkańcy mniejszych miast lub miasteczek deklarują zarobki na poziomie około 4800 zł.

Inaczej sprawa ma się z tak zwanymi starszymi elektrykami, czyli pracownikami z odpowiednim stażem oraz z odpowiednim wyszkoleniem. Taki elektryk deklaruje zarobki na poziomie od 5300 zł do 8500 zł brutto.

Warto dodać, że na wyższe zarobki wpływają posiadane przez nas kwalifikacje, jedną z nich są odpowiednie uprawnienia sep, które warto zrobić.

Zupełnie inaczej sprawa ma się gdy posiadamy własną działalność gospodarczą, wtedy mamy dużo większe pole do popisu, musimy się jednak liczyć z dodatkowymi wydatkami oraz poświęceniem swojego czasu prywatnego, gdyż mało który elektryk będąc na działaności pracuje 8h dziennie.


Zarobki elektryka za granicą są dużo większe niż zarobki w naszym kraju, najbardziej atrakcyjnym kierunkiem dla elektryków jest Szwajcaria, gdzie średnia wynagrodzenia elektryka opiewa na około. 5720 CHF (ok. 5200 euro).

Inne atrakcyjne kierunki: Belgia (ok. 3700 euro), Holandia (ok. 2700 euro), Niemcy (ok. 2200 euro). W przypadku pracy za granicą kwestia wypłat jest bardzo zróżnicowana, dużo zależy od pracodawcy i miejsca wykonywania pracy (w większych miastach można liczyć na lepsze zarobki), bardzo ważne jest również doświadczenie i staż pracy.


Kursy i uprawnienia ? Warto mieć! Pracodawca zawsze zwraca na to uwagę.

Jeśli chcesz poszerzyć swoje kompetencje oraz zdobyć uprawnienia elektryczne, zapraszamy serdecznie do skorzystania specjalnej oferty dzięki której uzyskasz uprawnienia elektroenergetyczne na terenie całej Unii Europejskiej:
Skorzystaj już teraz z naszej oferty szkoleń elektroenergetycznych wybierz szkolenia wideo już od 1 zł! Szkolenia elektryczne


Sprawdź fragmenty naszych szkoleń:
7923 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

コメント


bottom of page