top of page
  • Zdjęcie autoraJan M

Jak wygląda egzamin tzw. SEP ONLINE w 2023r?

Zaktualizowano: 16 sie 2023

Każdy elektryk lub kandydat na elektryka spotkał się już z pojęciem uprawnień sep, jeszcze kilka lat temu każdy kandydat musiał wstawić się do odpowiedniego stowarzyszenia w celu odbycia egzaminu państwowego. Bardzo szybki rozwój technologii w ostatnich latach pozwolił na możliwość zdobycia uprawnień sep online dzięki czemu, nie musimy poświęcać naszego bardzo cennego czasu na podróże do odpowiednich placówek i zdawanie egzaminów, wszystko teraz możemy zrobić przez nasz komputer, laptop a nawet i smartfon, oczywiście w pełni legalnie oraz zgodnie z wytycznymi wyznaczanymi przez Urząd Regulacji Energetyki.
Jedną z najważniejszych spraw związanych ze zdaniem egzaminu państwowego, jest odpowiedni kurs który przygotuję Cię do egzaminu. Wybierając kurs warto wziąć pod uwagę kilka dość ważnych czynników:

- odpowiednia jakość szkolenia i merytoryka

- dostęp do kursów

- cena


Kursy najwyższej jakości, na odpowiedniej platformie szkoleniowej możesz odbyć w i-seep.pl dzięki dedykowanej platformie szkoleniowej dostęp do kursów masz na zawsze po wykupieniu dostępu, a materiały są na najwyższym poziomie merytorycznym.
Po przyswojeniu materiału szkoleniowego z kursów, możesz śmiało przystąpić do egzaminu, jak się za to zabrać?


Możesz to zrobić przez dwa sposoby:


1) Zarezerwować egzamin samodzielnie na naszej stronie, wybierając dogodną dla Ciebie godzinę i dzień tygodnia (u nas egzaminy odbywają nawet w soboty i niedziele).


Kliknij tutaj, żeby zarezerwować egzamin.


2) Zarezerwować egzamin za pośrednictwem naszych konsultantów, wystarczy zadzwonić na naszą infolinię (+48 799 355 533)Jeśli już zarezerwowałeś egzamin, na konkretną godzinę i datę na swój adres e-mail dostaniesz od nas potwierdzenie rezerwacji egzaminu wraz z bezpośrednim linkiem do egzaminu, na który wchodzimy około 5 minut przed planowanym rozpoczęciem egzaminu.


Po rezerwacji egzaminu musisz jeszcze wypełnić wniosek:


Dla grupy 1 - G1 - tutaj

Dla grupy 2 - G2 - tutaj

Dla grupy 3 - G3 - tutaj


UWAGA! Od 01.07.2022r w związku ze zmianą Rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska informujemy, iż do wniosku o potwierdzenie posiadanych kwalifikacji przy eksploatacji urządzeń, instalacji i sieci należy dołączyć dokumenty potwierdzające posiadanie wiedzy wymaganej w tym zakresie.


Dokumentami takimi są (wystarczy jeden z nich):


1) świadectwo lub dyplom potwierdzające uzyskanie tytułu zawodowego,

2) świadectwo potwierdzające kwalifikację w zawodzie lub dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe,

3) certyfikat kwalifikacji zawodowej lub dyplom zawodowy,

4) świadectwo czeladnicze lub dyplom mistrzowski


Posiadanie wymaganej wiedzy mogą również potwierdzać poniższe dokumenty:


1) świadectwo ukończenia szkoły prowadzącej kształcenie w zawodzie, które obejmuje treści nauczania związane z eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci;

2) zaświadczenie o przebiegu nauczania wydane przez szkołę, o której mowa w pkt 1, zgodnie z przepisami wydanymi na podstawie art. 11 ust. 2 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz.U. z 2021 r. poz. 1915 oraz z 2022 r. poz. 583 i 1116), potwierdzające kształcenie w zawodzie, które obejmuje treści nauczania związane z eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci;

3) zaświadczenie wystawione przez pracodawcę, potwierdzające doświadczenie zawodowe i staż pracy umożliwiające nabycie umiejętności związanych z wykonywaniem prac eksploatacyjnych urządzeń, instalacji i sieci.5 minut przed planowanym rozpoczęciem egzaminu, wchodzimy w link otrzymany w e-mailu przy rezerwacji i łączymy się z egzaminatorami. Na egzaminie należy przygotować swój dowód osobisty i pokazać go egzaminatorom.


Egzamin trwa około 10 minut, przebiega w spokojnej i przyjaznej atmosferze, jeśli Twoja wiedza jest odpowiednia to egzaminatorzy nie robią dodatkowych "problemów" i pozytywnie egzekwują nasz egzamin.


Jeśli jesteś zainteresowany odbyciem egzaminu państwowego zapraszamy Cię do zakupu naszego pakietu szkoleniowego, korzystając z pakietu oszczędzasz aż 404 zł!

Jeśli jesteś zainteresowany samym egzaminem:Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu i życzymy Państwu samych pozytywnych wyników egzaminów.


5385 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page