top of page

Kurs elektryka ONLINE. Kto może zrobić? Jak można zrobić przez internet?

Zawód elektryka od lat cieszy się wielkim zainteresowaniem, szczególnie wśród młodych ludzi, którzy często już w szkole średniej postanawiają związać się z tym zawodem. Nic w tym dziwnego, w końcu zawód elektryka gwarantuje godziwe zarobki oraz nowe możliwości.

Kursy elektryków od lat dają nowe możliwości dla kursantów którzy chcą uzyskać uprawnienia "SEP".

Nasz artykuł będzie pomocny jeśli nie wiesz jakie kursy wybrać, oraz jak wygląda kurs, dowiesz się też co daje taki kurs i jak później uzyskać uprawnienia elektryka.
Co to jest kurs elektryka?

Jest to kurs zawodowy, dzięki któremu możesz zdawać egzamin państwowy (tzw. sep) i uzyskać uprawnienia elektryczne z grupy 1.

Kurs elektryka pozwala Ci poznać zagadnienia związane z budową, konserwacją sieci elektrycznych, oprócz podstawowego kursu jest możliwość poszerzenia naszych uprawnień o pomiary elektryczne.


Kto może uzyskać uprawnienia elektryczne?


Bieżącego roku doszło do większych zmian, związanych z wydawaniem uprawnień. Według najnowszego Rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska w sprawie szczegółowych zasad stwierdzania posiadania kwalifikacji przez osoby zajmujące się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci z dnia 01.07.2022 (Dz.U. z 2022 r. poz. 1392), w oparciu o aktualnie obowiązujące przepisy prawa informujemy, iż do wniosku o potwierdzenie posiadanych kwalifikacji przy eksploatacji urządzeń, instalacji i sieci należy dołączyć dokumenty potwierdzające posiadanie wiedzy wymaganej w tym zakresie (jeden dokument z wymienionych wystarczy)


Dokumentami takimi są:

1) świadectwo lub dyplom potwierdzające uzyskanie tytułu zawodowego,

2) świadectwo potwierdzające kwalifikację w zawodzie lub dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe,

3) certyfikat kwalifikacji zawodowej lub dyplom zawodowy,

4) świadectwo czeladnicze lub dyplom mistrzowski


Posiadanie wymaganej wiedzy mogą również potwierdzać poniższe dokumenty:

1) świadectwo ukończenia szkoły prowadzącej kształcenie w zawodzie, które obejmuje treści nauczania związane z eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci;

2) zaświadczenie o przebiegu nauczania wydane przez szkołę, o której mowa w pkt 1, zgodnie z przepisami wydanymi na podstawie art. 11 ust. 2 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz.U. z 2021 r. poz. 1915 oraz z 2022 r. poz. 583 i 1116), potwierdzające kształcenie w zawodzie, które obejmuje treści nauczania związane z eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci;


3) zaświadczenie wystawione przez pracodawcę, potwierdzające doświadczenie zawodowe i staż pracy umożliwiające nabycie umiejętności związanych z wykonywaniem prac eksploatacyjnych urządzeń, instalacji i sieci.Jak wygląda kurs elektryka g1?


Podstawową sprawą jest wybranie kursów elektryka, obecnie dostępne są kursy przez internet oraz stacjonarne. Z racji ostatnich wydarzeń na świecie w związku z pandemią, kursy przez internet bardzo się spopularyzowały i takie właśnie kursy rekomendujemy. Kurs przez internet oprócz materiału szkoleniowego na najwyższym poziomie pozwala nam na zatrzymywanie, przewijanie i cofanie materiału szkoleniowego kiedy tylko chcemy, przez co możemy dużo łatwiej przyswoić dany materiał - taka nowość znajduje się tylko na naszej platformie szkoleniowej, dzięki czemu mamy bardzo wysokie (ponad 98%) wyniki zdanych egzaminów państwowych. Kurs trwa około 4h, jest podzielony na rozdziały. Nasze kursy tworzone są przez wykładowców, którzy po przez swoje ogromne doświadczenie i wiedzę edukują przyszłych elektryków.


Po takim kursie nabierzesz odpowiedniej wiedze, żeby zdać egzamin państwowy (SEP), a dzięki naszej platformie możesz zapisać się na egzamin o dowolnej i wybranej przez Ciebie porze, nawet w soboty i niedziele.


Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy urywki z naszego kursu dla elektryków, sprawdź już teraz:
Zdałeś już kurs i chciałbyś zapisać się na egzamin ?

Wejdź w ten link i zapisz się na dogodny dla Ciebie termin egzaminu.


Jesteś zainteresowany kursami elektryka?

Zapraszamy do zakupu, obecnie wszystkie szkolenia posiadamy 68% taniej, sprawdź koniecznie i wybierz coś dla siebie.


Drogi kandydacie na elektryka! Życzymy Ci powodzenia na egzaminie i owocnej nauki. jeśli już otrzymasz swoje uprawnienia elektryczne, życzymy bezpiecznej pracy w tym jakże trudnym i wymagającym zawodzie.
245 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page