top of page
  • Zdjęcie autoraJan M

Pytania egzaminacyjne tzw. SEP G1 w 2023r.

Przygotowaliśmy specjalnie dla Państwa kilka pytań egzaminacyjnych, które mogą pojawić się podczas egzaminu Państwowego na uprawnienia elektryczne. Pytania dotyczą grupy 1, więcej pytań znajdziecie Państwo w naszych materiałach szkoleniowych dostępnych na platformie szkoleniowej.

Pytanie: Jakie są rodzaje ochrony przeciwporażeniowej?


Odpowiedź: Samoczynne wyłączenie zasilania, w odpowiednim czasie, izolacja podwójna, napięcia bezpieczne selv. W zależności jak jest wykonane, możemy mówić o klasach ochronności odbiorników, ogólnie jest ich 4, są numerowane od 0 do 3 (najbardziej niebezpieczna 0, najbardziej bezpieczna 3 - tam mamy napięcia bezpieczne).


Pytanie: Jak działa samoczynne wyłączenie zasilania?


Odpowiedź: Wyłącznik nadprądowy, bezpiecznik, włącznik różnicowoprądowy przy uszkodzeniu urządzenia ma samoczynnie wyłączyć go spod napięcia.


Pytanie: Co zawiera instrukcja eksploatacji?


Odpowiedź: Podstawowe dane urządzenia, procedura postępowania na wypadek zagrożeń, jaki rodzaj narzędzi czy sprzętu ochronnego używać do bezpiecznej pracy.


Pytanie: Wymień podstawowe zasady bezpiecznej organizacji pracy


Odpowiedź:

1. Wyłączyć napięcie.

2. Zabezpieczyć stan wyłączenia.

3. Oznakować miejsce wyłączenia.

4. Sprawdzić wskaźnik napięcia, czy jest sprawdzić i jego datę badania.

5. Sprawdzić brak napięcia na urządzeniu.

6. Sprawdzić wskaźnik (na sprawnym urządzeniu jeśli nie mamy samokontroli).

7. Uziemić wyłączone, odłączone bez napięcia urządzenia elektryczne (jeśli nie uziemiamy, powinniśmy popatrzeć co jest napisane w instrukcji eksploatacji, jakie dodatkowe środki ochrony musimy zastosować).Elektryku, życzymy powodzenia na egzaminie państwowym! Jeśli chciałbyś skorzystać z naszego kursu g1, który możesz odbyć na swoim komputerze, czy też telefonie kiedy tylko chcesz, zapraszamy serdecznie do naszego sklepu:

Jeśli jesteś gotowy na egzamin państwowy, zapraszamy do rezerwacji egzaminu na naszej platformie, u nas to Ty wybierasz termin i godzinę egzaminu!

3302 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page