top of page
  • Zdjęcie autoraJan M

Pytania egzaminacyjne z G1 elektrycznej

Zaktualizowano: 24 paź 2022

Dziś przygotowaliśmy dla Państwa kolejne już pytania, które możecie usłyszeć na egzaminie Państwowym. Warto zapamiętać i przyswoić te pytania, szczególnie jeśli myślimy o pozytywnym wyniku na egzaminie.
PYTANIE: Co to jest i z czego jest zbudowana sieć trakcyjna ?


ODPOWIEDŹ: Sieć trakcyjna – zespół urządzeń umożliwiających dostarczanie energii elektrycznej do pojazdów poruszanych silnikami elektrycznymi.


Sieć trakcyjna obejmuje sieć jezdną i sieć powrotną. Sieć jezdna służąca bezpośredniemu doprowadzeniu energii elektrycznej do pojazdu trakcyjnego za pośrednictwem odbieraków prądu składa się z zespołu przewodów wraz z osprzętem sieciowym i konstrukcji wsporczych, a sieć powrotna składa się z szyn toru kolejowego oraz ich połączeń elektrycznych przewodzących prąd trakcyjnyPYTANIE: Jakie zadanie mają środki ochrony podstawowej w urządzeniach i instalacjach elektrycznych?

ODPOWIEDŹ: Środki ochrony podstawowej mają uniemożliwić człowiekowi dotknięcia się czynnych części urządzeń i instalacji (tych przez które w ich normalnej pracy płynie prąd).


PYTANIE: Jaka jest minimalna dopuszczalna rezystancja izolacji w urządzeniach i instalacjach elektrycznych?


ODPOWIEDŹ: Minimalna wartość rezystancji izolacji w instalacjach i urządzeniach elektrycznych I i III kl. ochronności wynosi 1 MΩ, zaś w II kl. ochronności 2 MΩ.To tyle, co na dziś przygotowaliśmy, nie zapomnij śledzić naszych wpisów bo już wkrótce pojawią się kolejne pytania również z pozostałych grup (g2, g3).


Jeśli jesteś zainteresowany profesjonalnym szkoleniem, który przygotuje Cię do egzaminu Państwowego, zapraszamy serdecznie do zakupu naszych szkoleń, tam znajdują się wszystkie pytania egzaminacyjne, które mogą znaleźć się na egzaminie sepowskim. Teraz w promocji o 68% taniej.
553 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page